Azazil ‘Sorunu Kendinizde Arayın’

Bir açıklama yapmak istiyorum, umarım okuma zahmetine girer, genç arkadaşlar.
biliyorum pek ilgi çekmeyecek ancak , şeytanın hep ezilen tarafta olduğunu fark ettim. nasıl mı? eğer cüzi bir zaman dilimini ayırırsanız bana anlatacağım kendimce.
ilk önce şeytanı tanıyalım,
Yahudi inancında şeytan şu sözlerle anılıyor ”ezekiel 28:12–19: “..güzellerin ve bilgelerin en mükemmeliydin. eden’de, tanrı’nın bahçesindeydin. giysilerin hep güzel taşlarla – yakut, zümrüt, aytaşı, beril, onix, safir, turkuazla – ve altın işlemelerle süslüydü. unlar sana sen yaratıldığın gün verildi. seni kudretinle ve gücünle bekçim yaptım. tanrının kutsal dağına gidebiliyor ve ateş tarlalarında yürüyebiliyordun. yaptıklarından tamamen muaf tutulurdun ta ki için kötülükle dolana dek. bu varlık içinde bile daha büyük şiddet yarattın ve günahkar oldun. seni tanrının dağından men ettim ve seni bekçilik ettiğin ateş tarlalarından sürgün ettim. güzelliğin yüzünden için kibirle doldu ve bilgeliğini kendi ünün için harcadın. seni içine hapsettiğim ateşle beraber dünyaya attım. seni takip edenlerle beraber sonunuz ateşler içinde küle dönecek. çok feci bir sona geldin.”
dikkat edin şeytan evvel tanrının en kutlusu diğerlerinden ayrı tutulan. İslamda da ismi azazil olarakta anılır , daha sonra habis, iblis ve şeytan olarak değişmiştir.

asıl konuya gelirsek arkadaşlar korkmayınız, şeytan hiç birinizin içine girip sizle uğraşmaz daha o kadar basitleşmedi ki koca bir meleğin kalkıp sizin içinize kaçması, birde yıllarca kalması .. yani boş verin daha aydınlatıcı deneyimlere kapınızı açın :D
düşünün şeytan, lusifer , satan yahut diaboli tanrıyla iddiaya girme cesaretinde bulunmuş , tanrının kutlusu olandır , şeytanın her birinize teker teker zaman ayırması söz konusu değildir o daha toplumsal çalışır güvenin bana onun sosyoloji bilgisi hepinizden fazladır :D islama göre cinleri yönetmiştir aklınızda bulunsun :D semavi dinlerin hepsinde daha sonra cezasını çekecektir bahtiyar olunuz :D

Demek ki neymiş ? kimsenin içine şeytan kaçmazmış şeytanın daha önemli ve büyük isyan planları varmış, şeytan sizin kulağınıza eğilip ” hırsızlık yap, tecavüz et, adam öldür ” demezmiş genel şartlar yaratıp sizin içinizdeki karanlığı topluca ortaya çıkmasını sağlarmış.

Nuri Deniz Doğançay

azazil


Yorumlar (3)
 • Avatar

  Ersen Eki 6 2011 - 15:35 Cevapla

  Benim inancimda bizim seytan isimlerimiz sunlardir.

  1. Heva (Öldüren ve cehenneme atan).
  2. Satelit (Cinlerin lideri ve cinlerini öldürmez).
  3. Rigulan (Ciyanlarin lideri).

  Bu seytanlarin hepsi köpek seklindedir.

 • Avatar

  berna Nis 13 2013 - 14:22 Cevapla

  çoook kötü

 • Avatar

  Meysam Mar 26 2014 - 13:59 Cevapla

  siz isinizde olun.Sozsuzki ben sizi uyariyorum.Seytanla ugrasmayin kendinizle ugrasin ve kendi kotulugunuzu ve habisliginizi yeniniz.1 grup kendini yenmis arasinda kotu olan varsa onu yok ediniz.Michael ve Lucifer savasacaq.Melekler,insanlar ve seytanlar birbirileriyle savasacaq.
  Aradaki goz perdesi goturulucek ve hepsi birbirilerini gorucek.Buyuk gune hazir olun.O yakinda.
  Sozsuzki ben sizleri uyardim.
  Allahin elcisi Bilinmez

Sende Bir Cevap Yazsan Ne Olurdu Ha Ne Olurdu

Isim (Zorunlu)

Website