Dünyanın Ucunda

Her daim uçurumun kenarında ya hayatlarımız, her an düşmeye hazır.. dünyanın ucundayız , renkli sevdalara dair anılarımız, çocukluk rüyalarımız , umutlarımız.
Yürürken aydınlıktan, karanlığa uzanan ve gene belkide aydınlığa uzanacak olan, istiksarsız ,küçük sokakta güneş ve yağmurla aynı anda yıkanan saçma hayaller varisi, ebedi acının kendisi , kendim, bir çıkmaza girdim . aslında yoktur çıkmaz sokak dönüşür vardır her yolun sırtını verirsin kapalı olan sokağa, açık yoldan gidersin ya , öyle değil bu bariz çıkmaz sokak.


Yolun sonu açık ama sanırım biraz fazla zira ucunda koca bir uçurum ,ama yol uçurumdada devam ediyor düz değil aşşağıya doğru gayet dik şekilde. kim demiş dünya yuvarlak diye, galileo ile konuşmak icap edecek uydu görüntüleri tekil devletimde sorguya çekilecek , ilginç…
uçurumdan bir adım atsam bu sefer geldiğim yol uçurum, köşeli bir yapıyla ilk karşılaşmam değil elbette ama dünya bea kardeşim, olması gerek yuvarlak ki dünya olsun.
yürüdükçe baktım ki her yüzü farklı , geldiğim yol dünyanın gerçekten diğer yüzünde kaldı…
elbette küçük bir rüya anlattığım belki devamı vardır, ama kimin umdrunda değil mi?

Sevgili sevgiliyle küçük bir sohbet sırasında, psikologlardan bahsediyorduk, diyordu gerekli onlar olmasa ne yapardık bu kadar deliyi. gerçekten, gerçekler göreceli.sizi alıyor bu arkadaşlar, ki deli de elbet insan neye göre kime göre derler ya , ve toplum kalıpları içerisinde uyum sağlamanızı sağlıyor deli damgası yapıştıran topluma sizi.


Büyüdükçe farkediyorsunuz ki gerçekten köşeli dünya, belli bir noktada farklı bir yüzeye geçiyorsunuz ve orada yaşam çok daha farklı , elbette olması gerek, ancak yaşamımızı toplumun mu belirlemesi gerek? uyarsanız siz olmazsınız uymazsanız siz onlardan olmazsınız…
ya delisiniz yada sadece onlardan, iki tarafta hüzünlüdür ya , biri ait olamamaktan biri ise istediklerini yapamamaktan.
Peki ya ortada duranların durumu ne …?

Nuri Deniz Doğançay


Sende Bir Cevap Yazsan Ne Olurdu Ha Ne Olurdu

Isim (Zorunlu)

Website